четврток, 23. март 2023. Вести денес: 6
home Фудбал

Робен размислува да се врати во Холандија

Робен размислува да се врати во Холандија

Крилото на Баерн Минхен, Арјен Робен може да го напушти клубот во летото 2019 година.

Триесет и четири-годишниот фудбалер може да се врати во својата татковина за да го носи дресот на Гронинген, објавија  локалните медиуми.

Со холандскиот клуб Робен го потпиша својот прв професионален договор во 2000 година.

Робен игра во Баерн Минхен од 2009 година, откако има 303 натпревари за овој период и 141 постигнат гол.

МИА

loading...