вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 76
home Фудбал

Ристовски: Со нетрпение го чекам мечот со Италија

Ристовски: Со нетрпение го чекам мечот со Италија

Италијански „Калчомеркато“  направи две интервјуа, едно со македонскиот фудбалски репрезентативец Милан Ристовски и едно со неговиот менаџер, Марко Гвозденовиќ.

„Играме против европскиот првак, да можевме да бираме, јас не би ја избрал Италија. Со нетрпение го чекаме натпреварот. Подготвени сме да се бориме,  да го оствариме нашиот сон“ – изјави Ристовски.

Милан Ристовски вели дека навива за Јувентус и  сака еден ден да го облече дресот на „старата дама“, му се восхитува на Златан Ибрахимовиќ.

 

Коронавирус