вторник, 20. април 2021. Вести денес: 52
Во живо

Протест на угостителите и туристичките агенции

home Фудбал

Ристовски остана без тренер во Спортинг, клубот се раздели со Кајзер

Ристовски остана без тренер во Спортинг, клубот се раздели со Кајзер

Екипата на Спортинг Лисабон за која настапува и македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски, остана без тренерот Марсел Кајзер. Двете страни се согласија да ја прекинат соработката, пренесува „А Бола“.

Педесет годишниот Холанѓанец го предводеше Спортинг од ноември 2018 година и го доведе тимот до трофејот во Купот на Португалија и Лига Купот на крајот на сезоната, а во двете финалиња Спортинг го совлада Порто на пенали.

Вршителот на должноста селектор ќе биде тренерот на младинскиот тим на „лавовите“, Леонел Понтеш.

Коронавирус