понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 113
home Фудбал

Рикардињо и Португалија со мундијалско злато, Аргентинец исклучен поради удар на големата ѕвезда (Видео)

Рикардињо и Португалија со мундијалско злато, Аргентинец исклучен поради удар на големата ѕвезда (Видео)

Португалската футсал репрезентација стана светски шампион со победата во финалето над Аргентина, а повторно најзаслужен за овој успех е неверојатниот Рикардињо.

Тој веќе ги комплетираше најголемите успеси на клупски и репрезентативен план со триумфот на овој мундијал, на кој повторно ги излудуваше противниците со своите потези.

Во финалето, Рикардињо постојано бил цел на некоректни потези на противничките играчи, а еден од нив заработи и црвен картон поради намерен удар на најголемата ѕвезда на овој спорт.

Коронавирус