вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Фудбал

Ридигер се сели во Реал Мадрид?

Ридигер се сели во Реал Мадрид?

Фудбалскиот клуб Челси му понуди нов договор на Ридигер, но тој не е атрактивен како понудите од Реал Мадрид и Баерн Минхен.

Во трката по германскиот репрезентативец се вклучи Манчестер јунајтед и Тотенхем, но наводно ако Ридигер не го продолжи договорот со Челси, ќе сака да си замине од Англија.

Реал Мадрид минатото лето како слободен играч го ангажираше Алаба, сега сака по истиот рецепт да го добие и Ридигер.

Веќе луѓето од Реал Мадрид имале средба со неговиот агент околу евентуален трансфер во шпанскиот гигант.

Коронавирус