вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Репрезентативецот Трапановски ќе ги брани боите на Шкупи

Репрезентативецот Трапановски ќе ги брани боите на Шкупи

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Кристијан Трапановски одлучи да ја прифати понудата на Шкупи и да го засили тимот од Чаир кој имаше одлична полусезона во ПМЛФ а на пауза замина со освоеното второ место на табелата.

-Оваа екипа има амбиција да се бори за титулата, решеси секоја година е дел од европските купови, им дава шанса на млади играчи кои потоа може да изборат трансфер во посилните тимови во Европа, изјави Трапановски откако го потпиша едногодишниот договор со Шкупи.

Коронавирус