вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 141
home Фудбал

Репрезентацијата поразена, но нацијата горда: Македонија не се откажува – фудбалерите пред нов предизвик

Репрезентацијата поразена, но нацијата горда: Македонија не се откажува – фудбалерите пред нов предизвик

Стефан Лајнер, Михаел Грегорич и Марко Арнаутовиќ се тројцата фудбалери на Австрија кои дадоа гол за победа над Македонија.

Од друга страна, голот за нашата репрезентација го даде капитенот Горан Пандев.

Првиот натпревар ни донесе прв пораз на ЕП 2020, но вечерва можеме да бидеме горди на нашите фудбалери. Се сплоти нацијата, фудбалот беше главна тема, а Македонија го оствари фудбалскиот сон со игра на ЕП.

Македонија во четврток е пред нов предизвик – мечот против Украина. Нацијата е горда на фактот што фудбалерите играа храбро и од срце.

Ништо не е готово! Момците ја заслужуваат нашата поддршка од срце. Само напред, одиме понатаму!

По поразот на Македонија, се огласи капитенот Пандев

Ангеловски: Главата горе, одиме натаму!

Барди: Ни беше тешко, во некои моменти бевме многу подобри од нив

Висар Муслиу: Имаме уште шанси!

 

Коронавирус