сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 28
home Фудбал

Репрезентацијата на Македонија го одработи првиот тренинг во Букурешт (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Репрезентацијата на Македонија го одработи првиот тренинг во Букурешт (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалската репрезентација на Македонија пристигна во Букурешт и веќе го одработи првиот тренинг како најава за Европското првенство (ЕП).

Нашиот национален тим се стационира во базата каде ќе ги игра првите два натпревари од групната фаза на континенталниот шампионат. Игор Ангеловски ги имаше сите фудбалери на располагање и се работеше според планот.

.

Коронавирус