недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Репортерите се смееја до солзи: Марадона едвај стоеше на нозе додека даваше интервју (ВИДЕО)

Репортерите се смееја до солзи: Марадона едвај стоеше на нозе додека даваше интервју (ВИДЕО)

Легендарниот аргентински напаѓач Диего Марадона кој присуствуваше на натпревар од првенство на Мексико, на прашањето за нивото на лигата одговори на специфичен начин.

Прашањето за легендата на светскиот фудбал и поранешен најдобар фудбалер гласеше:

– Диего, додека сте во Мексико, верувам дека редовно ги гледате натпреварите од националните првенства. Мислам дека веќе знаете повеќе за лигата. Што мислите за нивото?

Одговорот на Марадона не можеме да го опишеме со зборови, ќе мора сами да го слушнете.

Локални избори 2021