недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Ремзи може без оштета да го напушти Арсенал

Ремзи може без оштета да го напушти Арсенал

Арон Ремзи по крајот на сезоната може да си замине од Арсенал како слободен играч. Се најавува дека Ремзи кариерата ќе ја продолжи во Јувентус.

Како што информира „Калчомеркато“ италијанскиот шампион следното лето потписот на Ремзи ќе го доби без да плати обештетување на Арсенал.

За услугите на фудбалерот се заинтересирани и Милан и Лацио.

Во тековната сезона, Ремзи одигра шест натпревари за Арсенал и постигна два гола. (МИА)

Коронавирус