понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Ремек дело на Ибрахимовиќ: Маестрален гол со ножички (ВИДЕО)

Ремек дело на Ибрахимовиќ: Маестрален гол со ножички (ВИДЕО)

Фудбалерите на ЛА Галакси беа поразени на свој терен од Њу Ингланд Револушн со 2:1.

Галакси во овој натпревар ја имаше улогата на фаворит бидејќи Револушн не ја започна сезоната баш најдобро. Сепак, гостите успеаа да изненаден и да дојдат до само четвртата победа оваа сезона.

До водство гостите стигнаа во 60-тата минута, а во 80-тата зголемија на 0:2. Во 84-тата минута во центарот на вниманието се најде Ибрахимовиќ кој постигна маестрален гол со ножички и тоа откако сам си отвори простор за такво ремек дело.

Коронавирус