вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Реконструкцијата на „Бернабеу“ ќе чини 400 милиони евра

Реконструкцијата на „Бернабеу“ ќе чини 400 милиони евра

Неверојатни 400 милиони евра ќе чини реконструкцијата на стадионот на Реал „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид, објави Марка.

Проектот е подготвен и в недела ќе биде претставен пред раководството на „Кралскиот клуб“.

Сегашниот капацитетот кој изнесува околу 80 000 места ќе биде зачуван.

Предвидено е новиот стадион да има подвижен покрив и нов семафор.

Реал Мадрид вечерва го почнува походот кон одбрана на титулата европски шампион. Во 21 часот на „Сантијаго Бернабеу“ е почетокот на дуелот со Рома.

Коронавирус