понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 112
home Фудбал

Реина може да потпише двегодишен договор со Лацио

Реина може да потпише двегодишен договор со Лацио

Голманот Пепе Реина наскоро ќе стане играч на Лацио, тврди „Скај Спорт Италија“.

Голманот, кој на 31 август наполни 38 години, ќе потпише двегодишен договор со римјаните во понеделник или вторник.

Реина е член на Милан, а неговиот договор со „росонерите“ е со важност до летото 2021 година.

Изминатата сезона Реина ја мина на позајмица во Астон Вила. (MИА)

Коронавирус