петок, 3. јули 2020. Вести денес: 214
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Фудбал

Реал за прв пат во 21. век загуби 17 натпревари во една сезона

Реал за прв пат во 21. век загуби 17 натпревари во една сезона

Поразот (3:1) од Сосиедад во натпреварот од 36. коло во Примера, за Реал Мадрид беше вкупно 17. во една сезона во сите натпреварувања.

Никогаш порано во 21. век „Кралскиот клуб“ не загуби толку многу натпревари во иста сезона.

Последниот таков неуспех датира од сезоната 1998/99 – пред 20 години кога Реал Мадрид исто така загуби 17 пати.

Парламентарни избори 2020