среда, 25. мај 2022. Вести денес: 151
home Фудбал

Реал веќе порача 20.000 дресови со името на Мбапе

Реал веќе порача 20.000 дресови со името на Мбапе
ISTANBUL, TURKEY - OCTOBER 01: Kylian Mbappe of Paris Saint-Germain looks on prior to the UEFA Champions League group A match between Galatasaray and Paris Saint-Germain at Turk Telekom Arena on October 01, 2019 in Istanbul, Turkey. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Веќе две години Реал Мадрид се занимава со Килијан Мбапе и кога ќе дојде на „Бернабеу“, милијарди и милијарди текстови се напишани од светските медиуми за тоа.

Инаку се чини, и покрај понудата од ПСЖ која се граничи со лудило, Мбапе ова лето веројатно доаѓа во Реал Мадрид.

А тоа е дека „кралевите“ порачале да се изработат 20.000 дресови со името на Мбапе, и тие веќе се изработени. Исто така од Мадрид не кријат дека е подготвена и спектакуларна промоција.

Коронавирус