четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Реал Сосиедад и Манчестер Јунајтед ќе играат на стадионот на Јувентус

Реал Сосиедад и Манчестер Јунајтед ќе играат на стадионот на Јувентус

Шпанските власти не попуштија,Реал Сосиедад и Манчестер Јунајтед ќе играатво Италија,поточно во Торино.

Стадионот на Јувентус ќе биде местото каде што двете екипи ќе ги одмерат силите на 18. февруари. Баскиотскиот клуб ќе ја има улогата на домаќин.

Причината што Јунајтед не може да гостува во Шпанија се строгите правила оваа земја како и во уште неколку кои важат за поединци од Велика Британија.Реваншот од овој натпревар се игра седум дена подоцна на „Олд Трафорд“.

ЕУРО 2020

Македонија