петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 194
home Фудбал

Реал Сосиедад го продолжи договорот со Алгуазил

Реал Сосиедад го продолжи договорот со Алгуазил

Реал Сосиедад го продолжи договорот со главниот тренер Иманол Алгуасил.

Новиот договор со 49-годишниот фудбалски стручњак е со важност до 2023 година.

Алгуазил беше назначен за шеф на стручниот штаб на Реал Сосиедад во 2018 година. Екипата го зазема 3. место во поредокот на Шпанското првенство со 26 бода.

Коронавирус