понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 45
home Фудбал

Реал поднесува жалба против Интер поради Модриќ

Реал поднесува жалба против Интер поради Модриќ

Европскиот клупски шампион, Реал Мадрид има намера да поднесе жалба до УЕФА против Интер, соопшти „АС“.

Причината е повеќе од јасна – Лука Модриќ, кој е трансфер цел бр.1 на „неразурите“. Сагата околу хрватскиот репрезентативец е на пат да ги наруши инаку добрите односи меѓу двата клуба.

Триесет и две годишниот полудефанзивец побара да се пресели на „Џузепе Меаца“, по што Интер го примамил да преговара зад грбот на Реал. Токму овие дејствија го налутило раководството на „белите“ и тие ќе ги бараат своите права.

Трансфер прозорецот во Италија се затвора вечерва во 20:00 часот и дотогаш е последната шанса на Модриќ да премине во Интер.

МИА