вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 79
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Реал нема намера да го враќа Роналдо

Реал нема намера да го враќа Роналдо

Шпанскиот фудбалски великан Реал Мадрид ги отфрли шпекулациите дека има намера да го врати во тимот Кристијано Роналдо.

– Реал Мадрид нема планови да го врати напаѓачот на Јувентус. Идејата за враќање на Португалецот не спаѓа во спортската политика на клубот, објави „АС“, повикувајќи се на извор во раководството на Реал.

Претседателот, Флорентино Перез, го цени Роналдо за неговиот придонес во историјата на тимот, но смета дека „неговото време веќе помина и спортските задачи се различни“, се додава во информацијата на шпанскиот медиум.

За потсетување, Роналдо се пресели од Реал Мадрид во Јувентус во летото 2018 година за 112 милиони евра.

Коронавирус