четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Реал нема да се врати во Мадрид поради снежните врнежи

Реал нема да се врати во Мадрид поради снежните врнежи

Експедицијата на Реал нема да може да се врати во Мадрид во скоро време поради обилните снежни врнежи во Шпанија. Како што објави „Ас“, клубот е известен дека не е можно враќање на играчите во главниот град со авион.

„Кралевите“ остануваат во Памплона по саботниот натпревар против Осасуна (0:0) во рамките на 18. коло во Ла Лига.

Во оваа ситуација, раководството на Реал реши веднаш да замине во Малага, каде в четврток ќе се одржи натпреварот од Суперкупот на Шпанија со Атлетик. Поаѓањето се очекува за денес претпладне.

Вреди да се одбележи дека поради безбедносните протоколи што ги регулираат постапките на играчите во контекст на пандемијата на коронавирус, фудбалерите беа принудени да не го напуштаат хотелот се до нивното заминување.

Коронавирус