сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 50
home Фудбал

Реал Мадрид прими девет гола за прв пат во пет кола од групната фаза во Лигата на шампионите

Реал Мадрид прими девет гола за прв пат во пет кола од групната фаза во Лигата на шампионите

Реал Мадрид синоќа загуби на гостувањето кај Шахтјор со 2:0 во натпревар од Лигата на шампионите.

За време на настап на „кралевите“ во елитното натпреварување сезонава, примија девет гола во пет кола од групната фаза што е негативен рекорд за клубот.

Досега Реал го победи Интер двапати (2:0, 3:2), ремизираше со Борусија Менхенгладбах (2:2) и загуби од Шахтјор (2:3 и 0:2).

Во последното коло Реал ќе игра со Борусија Менхенгладбах во обид со победа да обезбеди место во плејофот. (МИА)

Коронавирус