четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 19
home Фудбал

Реал Мадрид подготвува изненадувачки трансфер

Реал Мадрид подготвува изненадувачки трансфер

Реал Мадрид е на пат да оствари доста изненадувачки трансфер и да го привлече во своите редови Арон Ремзи, тврди „Мирор“.

Договорот на Велшанецот со Арсенал истекува по крајот на сезоната и двете страни нема да потпишат нов.

Тоа значи дека во јануари тој може да излезе прилично евтино на кандидат-купувачите, кои имаат потреба од квалитетен фудбалер.

Во секој случај, тимот од Лондон ќе се обиде да заработи пари од него пред изгледите да го испушти без трансферна сума во текот на летото.

За Ремзи се заинтересирани и Јувентус и Баерн.

Коронавирус