среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 93
Во живо

Изјава на Мицкоски и Папазов

home Фудбал

Реал Мадрид ќе се обиде да го ангажира Мбапе

Реал Мадрид ќе се обиде да го ангажира Мбапе

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, може да се пресели во Реал Мадрид, пренесува „АС“.

Според изворот, следното лето мадридскиот клуб ќе биде активно вклучен во борбата за 21-годишниот Французин. Претходно се дозна дека Мбапе одлучи да го напушти ПСЖ на крајот на оваа сезона.

Мбапе игра во парискиот клуб од 2017 година и оттогаш има 124 натпревари, на кои постигна 90 погодоци.

Како дел од ПСЖ, фудбалерот го освои францускиот шампион трипати, стана сопственик на Националниот куп и Лига купот. (МИА)

Локални избори 2021