сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 37
home Фудбал

Реал Мадрид ќе одигра два натпревари за помалку од 72 часа

Реал Мадрид ќе одигра два натпревари за помалку од 72 часа

Ла Лига официјално ги објави часовите на натпреварите од претстојните 33-то и 34-то коло, што ќе се одиграат следната недела. Шпанските медиуми потенцираат дека на Реал Мадрид ќе имаат помалку од 72 часа одмор помеѓу нивните натпревари.

Во четврток во 22:00 часот по наше време, Лос Бланкос ќе биде домаќин на Хетафе. Во недела во 14:00 часот Реал оди на посета на баскиска земја кај Атлетик Билбао.

Тимот на Мадрид ќе го напушти Валдебебас во доцните часови на ноќта помеѓу четврток и петок, а во сабота ќе патува за Билбао за нивниот ран неделен натпревар.

Во исто време, Барселона ќе игра во вторник (30 јуни) против Атлетико Мадрид, а следниот натпревар на екипата е во недела (5 јули) со почеток во 22:00 часот против Виarареал.

Коронавирус