недела, 26. септември 2021. Вести денес: 97
home Фудбал

Реал Мадрид ќе му го продолжи договорот на Бензема

Реал Мадрид ќе му го продолжи договорот на Бензема

Шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид ќе го продолжи договорот со Карим Бензема на уште една година.

Голгетерот на „кралевите“ има договор до 2022 година, но според информациите управата на Реал е подготвена деновиве да му понуди соработка до 2023 година.

Бензема е дел од Реал од 2009 година, и веројатно ќе ја заврши кариерата во таборот на „кралевите“.

Коронавирус