сабота, 26. ноември 2022. Вести денес: 85
home Фудбал

Реал Мадрид ќе ја продолжи соработката со Модриќ

Реал Мадрид ќе ја продолжи соработката со Модриќ

Реал Мадрид се согласи да го продолжи договорот со играчот од средниот ред Лука Модриќ, објави „Марка“.

Според шпанскиот весник, 35-годишниот Хрват ќе потпише договор со „кралскиот клуб“ со важност до крајот на јуни 2022 година.

Актуелниот договор на фудбалерот важи до крајот на сезоната 2020/21.

Модриќ игра во Реал Мадрид од 2012 година. Во сезоната 2020/21, Хрватот одигра 20 натпревари за тимот, постигна три гола и една асистенција.

Коронавирус