сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 78
home Фудбал

Реал Мадрид ја одбрани предноста од првиот меч против Ливерпул, Сити без проблеми против Сити

Реал Мадрид ја одбрани предноста од првиот меч против Ливерпул, Сити без проблеми против Сити

По триумфот на „Алфредо ди Стефано“ минатата недела, Реал Мадрид  одигра 0-0 на гостувањето кај Ливерпул кои беа доволни за пласман на кралевите меѓу четирите најдобри екипи за оваа сезона во ЛШ.

„Црвените“ имаа неколку убави шанси особено во првиот дел преку Милнер и Салах, но Тибо Куртоа беше одличен на голот на „кралевите“. Во полуфиналето Реал Мадрид ќе игра против уште еден англиски гигант Челси.

Коронавирус