сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 22
home Фудбал

Реал Мадрид без стандардниот првотимец на мегдан против Челзи

Реал Мадрид без стандардниот првотимец на мегдан против Челзи

Пред дуелот со Челзи во полуфиналето од фудбалската Лига на Шампиони тренерот Зинедин Зидан дефинитивно нема да може да смета на уште еден стандарден првотимец Рафаел Варан.

Варан се повреди на лигашката средба против Осасуна и нема да биде подготвен за мечот на  „Стемфорд Бриџ“, а ќе биде неизвесен и за дербито против Севилја во Шпанската Примера Дивизија.

Позитивна вест е што Серхио Рамос и Ферлан Менди тренираа со групата што значи дефинитивно има шанса да добијат зелено светло за настап. Дуелот Челси-Реал се игра во среда од 21 часот.

Коронавирус