сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Фудбал

Реал Мадрид без Рамос против Севиља

Реал Мадрид без Рамос против Севиља

Шпанскиот фудбалер и член на Реал Мадрид Серхио Рамос не тренираше со екипата на последниот тренинг на Реал Мадрид, пред мечот со Севиља на домашен терен.

Капитенот на „кралевите“ нема да биде дел од ова дерби. Тоа е голем хендикеп за Зинедин Зидан, кој е на мета на критичарите поради елиминацијата од Челзи во фудбалската Лига на шампиони. Валверде и Винисиус исто така не беа дел од последната тренинг сесија, меѓутоа тие ќе бидат во конкуренција за дуелот со Севиља.

Со триумф денес Реал Мадрид ќе ги зголеми шансите за титула во шпанската Примера Дивизија.

 

Коронавирус