сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 39
home Фудбал

Реал има три порази на 10 натпревари во Ла Лига, исто колку за целиот последен шампионат

Реал има три порази на 10 натпревари во Ла Лига, исто колку за целиот последен шампионат

Екипата на Реал Мадрид загуби од Алавес со 2:1 синоќа во дуел од шпанската Примера. Ова е трет пораз на „кралевите“ на 10 натпревари сезонава.

Во последното првенство, Реал Мадрид претрпе три порази во сите 38 кола. Тогаш клубот од Мадрид стана шампион.

Реал Мадрид во моментов се наоѓа на 4-то место во Ла Лига со 17 бода. (МИА)

Коронавирус