понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 161
home Фудбал

Реал и Атлетико ќе се борат за Икарди

Реал и Атлетико ќе се борат за Икарди

Капитенот на Интер, Мауро Икарди може да го напушти клубот во текот на летото. Според „АС“, Реал и Атлетико претендираат на 25-годишниот Аргентинец.

Договорот на Икарди со Интер ќе истече на 30 јуни 2021 година. Страните во моментов преговараат за продолжување на договорот.

На трансфер пазарот за фудбалери вредноста на Икарди се проценува на 100 милиони евра.

Во тековната сезона, Икарди одигра 27 натпревари за Интер, постигна 15 гола и забележа две асистенции.