понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Фудбал

Реал го притиска Зидан да го продаде Бензема

Реал го притиска Зидан да го продаде Бензема

Менаџерот на Реал Мадрид го притиска тренерот на тимот Зинедин Зидан да ја одобри продажбата на напаѓачот Карим Бензема, пишуват шпанските медиуми.

Францускиот тренер го штити својот сонародник од критики и го објаснува неговото место во стартните 11 со заслугите што ги има Бензема за изградбата на играта и создавањето позиции пред противничкиот гол.

Сепак, од раководството на „белите“ го притискаат Зидан за нешто многу важно во работата на секој напаѓач – постигнување голови, кои во случајот на Французинот се само 5 од 27 натпревари во оваа сезона, иако има и 10 асистенции.

Коронавирус