вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 93
home Фудбал

Реал е заинтересиран за трансфер на Фернандеш

Реал е заинтересиран за трансфер на Фернандеш

Играчот за врска на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш, може да стане играч на Реал Мадрид.

Според „Марка“ преговорите за трансфер на 26-годишниот Португалец ќе започнат во зимскиот преоден рок, доколку Реал го продаде Иско.

Оваа сезона, премиерлигашот Фернандеш одигра осум натпревари на кои постигна шест гола и направи три асистенции.

На фудбалскиот пазар цената на Португалецот е 80 милиони евра. (МИА)

Qatar 2022