вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Фудбал

Реал е заинтересиран за Дибала и може да го размени за Иско или Кроос

Реал е заинтересиран за Дибала и може да го размени за Иско или Кроос

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала, може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, пренесува „Sport Mediaset“.

Според изворот, кралскиот клуб е заинтересиран за 26-годишниот Аргентинец и е подготвен за него да го понуди во замена Иско или Тони Кроос.

Останува да се почека одговорот на италијанскиот шампион за да се види дали ќе има преселба на играчи во правец Мадрид – Торино и обратно.

Минатата сезона, Дибала одигра 46 натпревари на сите турнири, во кои постигна 17 голови и направи осум асистенции. Исто така, напаѓачот беше прогласен за најдобар играч во италијанскиот шампионат.