петок, 10. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Фудбал

Реал без сензацијата Родриго против Атлетико

Реал без сензацијата Родриго против Атлетико

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, потврди дека 18-годишниот Бразилец Родриго, нема да биде во составот за утрешното градско дерби против Атлетико.

Родриго имаше деби од соништата, даде гол само 90-тина секунди по влегувањето во игра, и ја потврди победата на Реал против Осасуна. Тој веднаш воодушеви со својата игра, но тоа не е доволно да се најде на списокот кандидати за дербито, па утре ќе игра за вториот тим на Реал, кој се натпреварува во третата шпанска лига.

– Родриго нема да игра против Атлетико, тоа беше договорено уште пред мечот со Осасуна. Тој е млад, мора да бидеме внимателни и да одиме чекор по чекор, рече Зидан, за кого добра вест е враќањето на Модриќ и Иско, па сега на листата на повредени се само левите бекови Марсело и Менди.

Парламентарни избори 2020