сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 97
home Фудбал

Реал без пораз на 29 натпревари

Реал без пораз на 29 натпревари

Реал Мадрид синоќа забележа победа над Селта во натпреварот од 17. коло на Шпанското фудбалско првенство. Избраниците на тренерот Зинедин Зидан го победија ривалот од Виго со резултат 2:0. Головите ги постигнаа Лукас Васкез и Марко Асенсио.

Оваа победа му овозможи на Реал Мадрид да стигне до 36 бода и да ја заземе првата позиција во поредокот барем до попладне.

„Кралскиот клуб“ е без пораз на 29 првенствени натпревари по ред со биланс 22 победи, седум нерешени средби

Коронавирус