вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 2
home Фудбал

Реакцијата на Меси по голот на Пике е вистински хит на социјалните мрежи

Реакцијата на Меси по голот на Пике е вистински хит на социјалните мрежи

Екипата на Барселона синоќа во одличен натпревар успеа да се пласира во финалето на Кралскиот куп.

Севиља на Камп Ноу дојде со предност од 2:0 од првиот натпревар, а Барселона со гол во самиот финиш успеа да се избори за продолженија.

Стрелец на погодокот беше Пике, Лео Меси како мало дете скокаше од радост, а реакцијата стана хит на социјалните мрежи.

Коронавирус