петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Реакцијата на Бејл кога дозна дека нема да влезе во игра (ФОТО)

Реакцијата на Бејл кога дозна дека нема да влезе во игра (ФОТО)

Тотнем е во криза, тимот на Мурињо игра во лоша форма и реди порази, а дел од ѕвездите се незадоволни од својот статус.

Герет Бејл во минатото коло доби шанса од првата минута, но откако не покажа ништо, Жозе Мурињо за вчерашниот меч со Челси го остави на клупата за резерви.

Велшанецот можеби се надеваше дека во игра ќе влезе во текот на второто полувреме, но тоа не се случи.

Кога Бејл виде дека во игра ќе влезат Лукас и Ламела, а не тој, се фати за глава.

Дел од англиските медиуми влат дека оваа реакција на Бејл е токму поради тоа.

По мечот Мурињо од една новинарка беше запрашан, зошто не го стави Бејл во игрра? а Португалецот беше прилично дрзок одговарајќи: „Добро прашање, но ти не заслужуваш одговор“.

ЕУРО 2020

Македонија