понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 148
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Раул и официјално тренер на вториот тим на Реал Мадрид

Раул и официјално тренер на вториот тим на Реал Мадрид

Реал Мадрид официјално објави дека една од легендите на клубот, Раул Гонзалес станал тренер на вториот тим (Кастиља).

Поранешниот напаѓач зеде тренерска лиценца и повеќе нема пречки да биде ментор. Тој го замени Маноло Диас, кој го заменуваше Сантијаго Солари, откако Аргентинецот застана на чело на првиот тим.

И следната сезона втората екипа на „белиот балет“ ќе игра во Сегунда Б, третото ниво на шпанскиот фудбал.