четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 90
home Фудбал

Раул Гарсија го оперираше срцето

Раул Гарсија го оперираше срцето

Фудбалерот на Атлетик Билбао, Раул Гарсија го оперираше срцето со цел да ги отстрани проблемите со аритмијата.

Од баскискиот клуб соопштија дека хируршката интервенција на 31-годишниот фудбалер му била направена вчера, дека тој е во добра состојба и ќе ја напушти болницата во четврток.

За Гарсија, кој претходно играше за Осасуна и Атлетико Мадрид, а во 2015 година дојде во Билбао, оваа сезона е завршена.

Тој сезонава беше дел од стандардниот состав на Атлетик Билбао, а одигра 48 натпревари, постигна 14 голови и реализираше четири асистенции.

МИА