понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Расте вредноста на Интер, за една година му порасна вредноста за 41 процент

Расте вредноста на Интер, за една година му порасна вредноста за 41 процент

Брендот Интер бележи најголем раст од сите елитни клубови во Европа.

Кога Сунинг го превзема, Интер имаше вредност од 429 милиони евра, сега Интер вреди 692 милиони евра, што е раст за 41 процент!

Интер зад себе ги остави ривалите од Сериа А, Наполи (569 милиони рбтс), Милан (555 милиони евра) и Рома (516 милиони евра).

Коронавирус