среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 18
home Фудбал

Расправија на Мората и Алегри против Џенова

Расправија на Мората и Алегри против Џенова

Bчера Јувентус забележа важна победа против Џенова во Серија А.

Работите во Торино не се баш најдобри поради послабите резултати во првенството. Вчера беше забележана и ситуација во која Мората и Алегри влегоа во расправија. Шпанецот реагираше бурно откако доби жолт картон, а Алегри веднаш го замени.

Коронавирус