понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 146
home Фудбал

Расплакано детенце на колена го молеше Каљехон да остане во клубот (ВИДЕО)

Расплакано детенце на колена го молеше Каљехон да остане во клубот (ВИДЕО)

Шпанскиот фудбалер Хуан Каљехон го одигра својот последен натпревар за екипата на Боливар од Боливија. Братот близнак на многу попознатиот Хозе Каљехон од Наполи, својата кариера ја градеше во Боливија во претходните шест години наметнувајќи се како огромен миленик на навивачите.

Сепак, одлучи да го напушти клубот па синоќа го одигра и својот последен меч за боливискиот великан. Каљехон се збогуваше со гол, но вистинските сцени по крајот на натпреварот го трогнаа фудбалскиот свет.

Млад навивач на Боливар падна на колена и со солзи го молеше Шпанецот да остане во клубот. Ниту Каљехон не издржа…, а одлучи да му ја подари на детенцето комплетната своја опрема.

Коронавирус