понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 133
home Фудбал

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд постигна хет-трик на синоќешниот натпревар од 2. коло на групната фаза од Лигата на шампионите против Лајпциг (5:0).

Тој стана вториот играч во клупската историја кој постигнал три гола на еден натпревар како замена.

Првиот беше сегашниот тренер Оле Гунар Солскјер. Тој постигна три гола на натпреварот од Премиер лигата против Нотингем Форест во февруари 1999 година.

Коронавирус