среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Рапсодија во црвено на Енфилд: На Манчестер Сити му се заканува дебакл, вистинска бомба на Чемберлејн

Рапсодија во црвено на Енфилд: На Манчестер Сити му се заканува дебакл, вистинска бомба на Чемберлејн

По нешто повеќе од 30 минути игра на Енфилд, фудбалерите на Ливерпул водат со 3:0 во дуелот против Манчестер Сити од четврфиналето во Лигата на шампионите.

Она што досега е најубавиот момент на мечот е голот на Алекс Окслејд Чемберлејн, со кој му донесе на тимот од Енфилд водство од 2:0.

Вистинска бомба која вреди да се види неколку пати: