понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 112
home Фудбал

Рангник ќе го убедува Халанд да се пресели на „Олд Трафорд“

Рангник ќе го убедува Халанд да се пресели на „Олд Трафорд“

Со доаѓањето на Ралф Рангник на кормилото, Манчестер Јунајтед сериозно се вклучи во трката за потписот на Ерлинг Халанд.

Норвешката гол-машина е на мета на многу европски гиганти, а се очекувана лето да ја напушти Борусија Дортмунд бидејќи во неговиот договор ќе има откупна клаузула од 75 милиони евра.

Многу европски гиганти веќе ја започнаа битката за потписот, а Јунајтед има дополнителна помош, а тоа е тренерот Ралф Рангник.

Рангник ќе добие награда од 10 милиони евра доколку го донесе Халанд на „Олд Трафорд“, а наводно Германецот има и свои адути бидејќи беше една од најважните личности при трансферот на Норвежанецот во Салцбург.

loading...