вторник, 6. јуни 2023. Вести денес: 152
home Фудбал

Рангник чека работна дозвола да дебитира на клупата на Јунајтед

Рангник чека работна дозвола да дебитира на клупата на Јунајтед

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник, нема да ја води екипата во четврток на дуелот од Премиер лигата против Арсенал, бидејќи неговата работна виза сè уште е во процес на одобрување.

Тоа значи дека тренерската улога на дербито против Арсенал и натаму ќе ја има Мајкл Карик, кој беше помошник на доскорешниот стратег на Јунјатед, Оле Гунар Солскјер.

Карик седеше на клупата на Јунајтед во победата над Виљареал во Лигата на шампиони минатата недела и во премиерлигашкото дерби против Челзи, кое заврши нерешено 1:1. (МИА)