вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 111
home Фудбал

Рамос за Азар: Одличен трансфер за тимот, ќе го подигне нивото

Рамос за Азар: Одличен трансфер за тимот, ќе го подигне нивото

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, го прокоментира трансферот на Еден Азар во тимот.

Рамос го идентификуваше Белгиецот како играч од светска класа и смета дека е одличен додаток на тимот на Мадрид.

– Можамда кажам дека ова е одличен трансфер за тимот. Тој е играч од светска класа. Одлична опција, која ќе го зајакне тимот, рече Рамос цитиран од Goal.com.

Азар потпиша со Реал Мадрид на 7 јуни, а самиот играч рече дека играњето за „белиот балет“ е негов детски сон.