недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Рамос позитивен на коронавирус

Рамос позитивен на коронавирус

Шпанскиот дефанзивец и капитен на Реал Мадрид, Серхио Рамос има Ковид-19 и ќе мора да биде во изолација.

Ова го потврдија од „Кралскиот“ клуб и посочија дека нема друг фудбалер позитивен на последното тестирање.

Ова е нова главоболка за Зидан кој за реваншот нема да може да смета и на Азар кој не е подготвен за настап.

Коронавирус