вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 193
home Фудбал

Рамос поради суспензија го пропушта дербито со Барса?

Рамос поради суспензија го пропушта дербито со Барса?

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос може да биде дисквалификуван четири натпревари поради пријавата на делегатот по средбата од 7. коло од првенството на Шпанија со Атлетико (0:0).

Капитенот на Реал го навредувал арбитерот нарекувајќи ја неговата мајка со непристоен збор.

Евентуалната ваква суспензија за Рамос ќе значи отсуство од средбите со Гранада, Мајорка, Барселона и Леганес.

Реал со 15 бода е на првото место на табелата во Шпанското фудбалско првенство.

Локални избори 2021